Siemens Türkiye, şirketlerin dijital dönüşümünü Siemens Xcelerator ile hızlandıracak

22 Nisan 2024
Siemens Türkiye, şirketlerin dijital dönüşümünü Siemens Xcelerator ile hızlandıracak

Dijital ile fiziksel dünyayı buluşturan teknolojilere bir yenisini daha ekleyen Siemens Türkiye, şirketlerin dijital dönüşümünü hızlandırmak amacıyla, büyük ölçekliden bağımsız yazılımcılara kadar birçok iş ortağının birden fazla dijital çözümünü bir araya getiren Siemens Xcelerator’ı sundu. Platform, altyapı, ulaşım hizmetleri, yiyecek-içecek, kimya, otomotiv, sağlık ve daha birçok kilit endüstriye yönelik, farklı iş ortaklarının, her ölçekten müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümlerine ulaşma imkanı sunuyor. İş ortaklarının birlikte değer yaratmasını sağlayan bir ekosistem oluşturan platform, aynı zamanda gelecek için bugünün dönüşümüne de hız kazandırıyor.
Siemens Xcelerator; sunduğu çözümlerle müşteriler, iş ortakları ve geliştiriciler arasındaki etkileşimi artırma ve kolaylaştırmanın yanında, eğitim almak, keşfetmek ve bilgi alışverişi edinmek hedefiyle oluşturulmuş dijital bir pazaryeri olma özelliği taşıyor. Türkiye’de bir ilk olan ve Siemens’in tüm dünyada 4 binden fazla iş ortağıyla bir çözüm ekosistemi oluşturma hedefi dijital platform herkesin kullanımına açık olarak tasarlandı. Ekosistem, sektörlerin değişen ihtiyaçları ile hızla kendini güncelleyecek ve kullanıcıların geri bildirimleri üzerinden gelişimini sürdürecek.
Siemens Xcelerator’ın tanıtımına yönelik Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından kurulan dünyanın en büyük dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi MEXT’te, Siemens Türkiye tarafından çalışanların ve müşterilerin katıldığı hibrit bir etkinlik düzenlendi.

Koerte: “Dijital dünya ile gerçek dünyayı bir araya getiriyor”


Siemens Xcelerator’ın tanıtım toplantısında konuşan Siemens AG Strateji ve Teknoloji Başkanı Dr. Peter Koerte, “Günümüzde her şeyin hızını artıran dijitalleşme süreci, rekabeti de aynı hızda etkiledi. Bu süreçte basit çözümlere ihtiyacımız var. Siemens Xcelerator, dijitalleşmeye yönelik tüm çözümleri bir arada bulabileceğiniz bir platform. Bu platformda binlerce onaylı geliştirici, uygulama ve yüzlerce çözüm yer alıyor. Bu çözümler sayesinde maliyet ve zaman tasarrufu sağlanıyor; üretim, dijital dünyaya çok daha hızlı bir şekilde optimize ediliyor” dedi. Siemens Xcelerator’un dijital dünya ile gerçek dünyayı bir araya getirdiğini söyleyen Koerte, şöyle devam etti: “Ekosistemimizin içerisinde uzmanlardan oluşturduğumuz bir network ağı bulunuyor. Bu ağ yalnızca büyük ölçekli şirketler için değil, kobiler için de çok kıymetli bilgiler ve çözümler içeriyor. Ayrıca burada sektör bazında oluşturduğumuz sektörel topluluklar da kullanıcılarımıza çok büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor” dedi.

Gelis: “Siemens için yeni bir dönemin başlangıcı”


Siemens Xcelerator’ın Siemens için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyleyen Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Hüseyin Gelis ise şunları söyledi: “Müşterilerimize değer yaratmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızdan en önemlisi de Siemens Xcelerator oldu. Platformumuz, Siemens için yeni bir dönemi başlatıyor. Siemens Xcelerator, şirketlerin dijital çağda dönüşümlerini tamamlayacak ve sadece Siemens’in sunduğu çözümleri değil, ortaklarının ürünlerini de içeren bir ekosistem olacak. Bu ekosistemde sunulan tüm ürünler birbirleri ile bağlantılı hale gelecek ve bir pazar ortamında uzmanlar ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak. Teknolojik sistemler birbirleri ile konuşmaya başladığında verimlilik artacak.”

Haber Yorumları
İlan Ekle